top of page

Znowu to zrobiłem :)
I to nie jeden raz, nie dwa razy, ale 3.


Jeszcze dwa lata temu myślałem, że to niemożliwe. Przetłumaczyłem i samodzielnie wydałem w formacie ebook 3 książki. Są w księgarniach… Ludzie czytają!Dlaczego to takie ważne?

Jestem tłumaczem i moje zajęcie to taka typowa praca „na zapleczu”. Potrzebna, ale niewidzialna. Jakieś instrukcje, wpisy na bloga, ulotka, katalog… Gdybym był muzykiem, to mógłbym grać innym. Zobaczyć ich uśmiech, zaśpiewać razem…

A u tłumacza na co dzień to: poczta email, ekran, klawiatura, słownik, poczta email i tak w koło Macieju. Mało ludzi ☹

Teraz mam kontakt nie tylko z autorami. Ale przede wszystkim z innymi ludźmi, czytelnikami, z Tobą.


Za mną 3 tomy Kryminalnych przygód Gabriela Caballero.

Gabriel Caballero” – różnie o tej książce piszą. Są opinie: „Manna leci nam z nieba i to nie byle jaka”, „Niestety żal, że tak szybko przeczytałam i nabrałam apetytu na więcej, więcej, dużo więcej”.

Ale są i takie nazywające książkę: czytadłem, grafomanią…. Ocena na lubimyczytać.pl: 6,4.

Oceń sam. Książka jest cały czas dostępna bezpłatnie: TUTAJ.


Z „Wyspą ciszy”, 2 tomem, jest już lepiej 😉

Czytelnicy piszą: „Największą zaletą powieści kryminalnej "Wyspa ciszy" jest styl jakim jest napisana. Zwięzłe, treściwe zdania. Książkę czyta się niemal w mgnieniu oka. Z pewnością dużą zasługą jest jej świetne tłumaczenie.”

Albo „Wyspa Ciszy” bardziej przypadła mi do gustu niż jej poprzedniczka, gdyż więcej się w niej działo, styl pisania był bardziej wyrobiony, konkretny i spójny. Odnajdziemy w niej wartką akcję, tajemnice, elementy romansu, thrillera i wątków kryminalnych”. Ocena na lubimy czytać: 7,3


A z „Klątwą Kraba”, 3 tomem, jest całkiem dobrze 😊. Ocena na lubimyczytać.pl: 8,0.

A komentarze do niej, takie jak ten: „Trzecia część z przystojnym dziennikarzem dorównuje tempem swoim poprzedniczkom. Czyta się ją z napięciem, czasami z uśmiechem, a czasami z zaskoczeniem. To z pewnością zasługa dobrego tłumaczenia, które nie ujmuje całości dynamiki”.

Albo: „Narracja jest gęsta, poszczególne elementy muszą do siebie pasować. Nie ma miejsca na wypełniacze pustych miejsc. Zupełnie inne pisarstwo niż to, które dominuje w głównym nurcie popularnej literatury sensacyjnej”.

Wydaje mi się, że ta seria jest jak wino – z każdym tomem bardziej dojrzała.Przeczytaj I tom kryminalnych intryg Gabriela Caballero BEZPŁATNIE TUTAJ
Comments


bottom of page