top of page

Nazywam się Piotr Jarco, a projekt Autornia, to spełnienie moich marzeń o tłumaczeniu literatury hiszpańskiej. Na studiach powiedziano mi, że spośród nas tylko jeden na sto może o tym pomarzyć. Nie uwierzyłem. Nie po drodze były mi też tradycyjne wydawnictwa, więc zatrudniłem się sam. Ale po kolei…

Na co dzień jestem freelancerem, tłumaczem literatury technicznej oraz marketingowej z języka angielskiego na polski i specjalizuję się w nowych technologiach dla centrum danych i telekomunikacji. Dzięki dokumentacji, którą tłumaczę, czytasz e-maile, tweetujesz, uczysz się, pracujesz online. I możesz czytać książki!

IMG_2209_edited.jpg
Kotwica 1

O mnie

Przez lata zaczytywałem się powieściami z różnych krajów. Pochłaniał mnie skandynawski i brytyjski kryminał. Regały uginały się pod książkami. Wtedy dostałem w prezencie czytnik e-booków. To małe urządzenie zabrało mnie w podróż tropem hiszpańskich intryg, policyjnych śledztw, nierozwiązanych zagadek i wciągających historii do miejsc, które znamy jako turyści, takich jak upalne wybrzeże śródziemnomorskie, na roztańczoną Ibizę, do Madrytu – miasta, które nigdy nie zasypia i do mniej znanych krain jak wietrzne stepy argentyńskiej Patagonii i tropiki Ameryki Łacińskiej.

E-book odkrył przede mną świat pisarzy, którzy dzielą się z czytelnikiem, korzystając z nowej, alternatywnej drogi: piszą i publikują sami. Mowa o autorach niezależnych od tradycyjnych mechanizmów wydawniczych. Nie piszą dla sławy, nagród w konkursach i sowitych zaliczek, ale dla radości dzielenia się z czytelnikiem swoimi historiami.

Książki niezależnych autorów docierają do nas dzięki nowym technologiom: Internetowi, który nie ogranicza czytelnika ani nie cenzuruje autora, a czytający sam decyduje o tym, co jest lub nie jest bestsellerem. E-book to prawdziwa wolność dla twórcy, który wybiera drogę autora-wydawcy. To wolność wyboru dla czytelnika, szukającego niekonwencjonalnej opowieści.

 

Wierzę w niezależną twórczość, cyfrową kulturę bez granic, bezinteresowność i przedsiębiorczość. Stawiam na bliski kontakt i omijam pośredników.

Wydawcy publikują kierowani innymi pobudkami niż autor.

(Smashword)

bottom of page