top of page
Pablo Poveda Klątwa Kraba.jpg
Seria Kryminalne intrygi Gabriela Caballero #3
 
Klątwa Kraba

Pablo Poveda
 

„Czy nie jest to jedna z tych historii, którą ludzie powinni poznać? Jedna z tych, które potwierdzają, że wszystko na tym świecie jest niepewne?”.

Wersja: EPUB, MOBI

Liczba stron: 224

Dziennikarz na krawędzi. Historia, której nie możesz przegapić.


Gabriel Caballero, uwięziony w sidłach tajnej wojny pomiędzy handlarzami narkotyków, może ufać tylko sobie. Jest gotów zaryzykować wszystko, nawet życie tych, których najbardziej kocha.

 

Nowy narkotyk rewolucjonizuje ulice hiszpańskiego wybrzeża. Ci, którzy go próbują, przed śmiercią tracą rozum. Caballero będzie musiał stawić czoła wrogom i wyzwaniom. Nie pomoże mu inspektor Rojo, zraniony stratą i zajęty poszukiwaniem zaginionej żony.

Po jedenastu miesiącach od wydarzeń na Wyspie ciszy spłukany i załamany Gabriel Caballero staje się świadkiem niepojętych wydarzeń.

Mimo ostrzeżeń policji podejmuje własne śledztwo, w którym naraża bezpieczeństwo nie tylko swoje, ale i najbliższych. Bez względu na konsekwencje musi dowiedzieć się, kto stoi za narkotykowym procederem.

Międzynarodowa siatka, której macki sięgają Wschodniej Europy i Finlandii robi wszystko, by uniemożliwić mu to zadanie.

Klątwa Kraba to ponad dwieście stron akcji: od pierwszego rozdziału do ostatniego akapitu.

 

To splot wielu wątków z drugiej części serii Wyspy ciszy 📖:

  • gangi o międzynarodowych powiązaniach i ich psychopatyczni przywódcy

  • tajemniczy inspektor Rojo i poszukiwania zaginionej w niewyjaśnionych okolicznościach żony 🚔

  • burzliwa relacja Gabriela, jazzowego melomana, z upartą dziennikarką, Blanką, seks 💘

  • egzotyka Morza Śródziemnego

 

Opisana historia stanowi zamkniętą całość. Nie musisz znać poprzednich części, aby cieszyć się lekturą.

Inni napisali o książce:

Za rzadko wybieram książki z południa Europy, a "Klątwa kraba" potwierdza, że dużo tracę. To moje pierwsze spotkanie z hiszpańskim pisarzem Pablo Povedą autorem kryminałów z dziennikarzem Gabrielem Caballero. Główny bohater jest bardzo ciekawy, młody, zdolny. Szybko odniósł zawodowy sukces, który jeszcze szybciej uderzył mu go głowy. Teraz jest wolnym strzelcem. A patrząc na jego życie uczuciowe, mężczyzną nieszczęśliwym. To już tworzy ciężki klimat powieści.
Seria zgonów, a każdy zmarły ma tatuaż kraba. To ofiary nowego narkotyku, który pojawił się na hiszpańskich ulicach. Przecież to idealny temat dla dziennikarza śledczego. Caballero zanurza się w niebezpieczny świat handlarzy narkotyków. Na 210 stronach autor zamknął świetną, emocjonującą fabułę, bez zbędnych opisów, zdań, słów. Wszystko zostało przez Povedę starannie przemyślane. Narracja jest gęsta, poszczególne elementy muszą do siebie pasować. Nie ma miejsca na wypełniacze pustych miejsc. Zupełnie inne pisarstwo niż to, które dominuje w głównym nurcie popularnej literatury sensacyjnej. Za ebook dziękuję Wydawnictwu Autornia.

mag_rzska

***

Trzecia część z przystojnym dziennikarzem dorównuje tempem swoim poprzedniczkom. Czyta się ją z napięciem, czasami z uśmiechem, a czasami z zaskoczeniem. To z pewnością zasługa dobrego tłumaczenia, które nie ujmuje całości dynamiki. Dzieje się bardzo dużo w kilku wątkach i wzbudza ciekawość do końca. Finał bardzo emocjonujący, który wyjaśnia bieżącą sprawę, ale jednocześnie zawiązuje kolejny epizod, którego rozwinięcie i wyjaśnienie na pewno znajdziemy w czwartej odsłonie przygód Gabriela.

Mirosława Dudko

Sprawdź cenę...

Seria Kryminalne intrygi Gabriela Caballero

Pablo Poveda Gabriel Caballero SOON.png
Pablo Poveda Wyspa ciszy.jpg
bottom of page