top of page
Pablo Poveda Wyspa ciszy.jpg
Seria Kryminalne intrygi Gabriela Caballero #2

Wyspa ciszy

Pablo Poveda
 

„Czasami tak obsesyjnie myślimy o celu, że zapominamy o chwili obecnej”.

Wersja: EPUB, MOBI

Liczba stron: 234

Życie Gabriela Caballero jest w niebezpieczeństwie. Jedna rozmowa telefoniczna sprawi, że stanie się współwinnym przestępstwa.
Jego życie wkrótce zmieni się na zawsze.


Letni poranek na Costa Blanca, redakcja gazety, chylącej się ku bankructwu. Gabriel Caballero postanawia odpowiedzieć na anonimowe wezwanie o pomoc. Ciekawość zaprowadzi go do starej fabryki na obrzeżach miasta.


Wynik: zwłoki, zarzut zabójstwa i reporterka, która uprzykrzy mu życie.
Nie powinien słuchać tego głosu. Teraz musi sam znaleźć mordercę.

Caballero ma dar wplątywania się w ryzykowne historie. W kolejnej odsłonie intryg bohater zmierzy się z potężną organizacją przestępczą Bractwo Milczenia.

W środku: zagadka zaskakującej śmierci Rocamory i tajemnicza przeszłość inspektora policji, Rojo, kulisy przyjaźni Gabriela z rektorem uniwersytetu Hidalgo oraz nowa bohaterka, romantyczna i uciążliwa dziennikarka, Blanka.

Wyspa ciszy to:

  • pędząca akcja

  • emocje z thrillera ♣

  • wątek romantyczny 💟

  • kryminalna zagadka 🚓

  • humor 🤣

  • i niemiłosierny upał hiszpańskiego wybrzeża

Opisana historia stanowi zamkniętą całość. Nie musisz znać poprzednich części, aby cieszyć się lekturą.

Inni napisali o książce:

„Wyspa Ciszy” bardziej przypadła mi do gustu niż jej poprzedniczka, gdyż więcej się w niej działo, styl pisania był bardziej wyrobiony, konkretny i spójny. Odnajdziemy w niej wartką akcję, tajemnice, elementy romansu, thrillera i wątków kryminalnych. To powieść, która wciąga wprawdzie powoli, ale potem trudno ją odłożyć, gdyż z każdym kolejnym epizodem staje się coraz bardziej intrygująca, pełna suspensu i trzymająca w napięciu. Wraz z głównym bohaterem autor zabiera czytelnika w świat hiszpańskiego dziennikarskiego realizmu, policyjnego śledztwa, którego ślady prowadzą do psychopatycznych umysłów kierujących duchowymi sektami. W tle wydarzeń odkrywamy uroki Alicante, hiszpańskich zakątków, klimat turystycznego regionu Costa Blanca położonego nad Morzem Śródziemnym.

Mirosława Dudko

***

Największą zaletą powieści kryminalnej "Wyspa ciszy" jest styl jakim jest napisana. Zwięzłe, treściwe zdania. Książkę czyta się niemal w mgnieniu oka. Z pewnością dużą zasługą jest jej świetne tłumaczenie. Do tego klimat turystycznego regionu Costa Blanca położonego nad Morzem Śródziemnym sprawia, że czytając odkrywamy uroki hiszpańskich zakątków.
GORĄCO POLECAM!

Anna Pruska

Sprawdź cenę...

Sprawdź cenę Wyspa Ciszy

Przeczytaj fragment:

Wyspa ciszy Pablo Poveda

Seria Kryminalne intrygi Gabriela Caballero

Pablo Poveda Gabriel Caballero SOON.png
Pablo Poveda Klątwa Kraba.jpg
bottom of page