top of page
Thrillery z Patagonii

Szary okup

Cristian Perfumo

 

ebook

Puerto Deseado, Patagonia, Argentyna, 1991 r.

 

Raúl pracuje na dwóch etatach, aby związać koniec z końcem. Gdy budzi się rano, by pójść do pierwszej pracy, zauważa, że coś jest nie tak. Całe miasteczko jest pokryte warstwą wulkanicznego popiołu, a jego żona, Graciela, znika z domu.

 

Wszystko wskazuje na to, że Graciela gdzieś wyszła w nocy... do chwili, gdy dzwonią porywacze. Instrukcje są jasne – jeśli chce ją jeszcze zobaczyć, musi oddać półtora miliona dolarów, które ukradł.

 

Rzecz w tym, że Raúl niczego nie ukradł.

 

Psychologiczny thriller, którego akcja obejmuje dramatyczne wydarzenia, które trwale zapisały się w historii Patagonii: erupcję wulkanu Hudson.

Książka autora finalisty konkursu literackiego Premio Clarín de Novela 2018 i laureata Nagrody Literackiej Amazon 2017.

kup

Napisali o książce:


"Szary okup" to niesamowicie dramatyczny thriller psychologiczny. Sytuacja jest nadzwyczaj niebezpieczna. Otaczająca aura potęguje grozę. Raul decyduje się na działania, o które by się w życiu nie podejrzewał. Niestety, musi działaś sam. Chcąc być lojalnym obywatelem znalezione miliony oddał policji. To był jego największy błąd, który zaważył na jego i nie tylko jego, dalszym życiu.
Akcja toczy się również w 2018 roku. Dwadzieścia siedem lat po wybuch wulkanu Hudson i wydarzeniach, które nadal nie dają Raulowi o sobie zapomnieć".

"Historia niesamowicie wciągająca, emocjonalna. Zawłaszcza. Do pochłonięcia w kilka godzin. Nie da się odłożyć. Chapeau Piotr Jarco. Jak zwykle, tłumaczenie rewelacyjne. CZYTAJCIE!"

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/szary-okup/opinia/78279127

bottom of page