top of page
Szary okup Cristian Perfumo_mockup_3_sma

FINALISTA KONKURSU

PREMIO CLARIN DE NOVELA 2018

Thrillery z Patagonii

Szary okup

Cristian Perfumo

 

ebook / druk

kup

Wersja ebook:

Wersja drukowana:

amazon.png

O książce:

Puerto Deseado, Patagonia, Argentyna, 1991 r.

 

Raúl pracuje na dwóch etatach, aby związać koniec z końcem. Gdy budzi się rano, by pójść do pierwszej pracy, zauważa, że coś jest nie tak. Całe miasteczko jest pokryte warstwą wulkanicznego popiołu, a jego żona, Graciela, znika z domu.

 

Wszystko wskazuje na to, że Graciela gdzieś wyszła w nocy... do chwili, gdy dzwonią porywacze. Instrukcje są jasne – jeśli chce ją jeszcze zobaczyć, musi oddać półtora miliona dolarów, które ukradł.

 

Rzecz w tym, że Raúl niczego nie ukradł.

 

Psychologiczny thriller, którego akcja obejmuje dramatyczne wydarzenia, które trwale zapisały się w historii Patagonii: erupcję wulkanu Hudson.

Książka autora finalisty konkursu literackiego Premio Clarín de Novela 2018 i laureata Nagrody Literackiej Amazon 2017.

druk

Napisali o książce:


"Szary okup" to niesamowicie dramatyczny thriller psychologiczny. Sytuacja jest nadzwyczaj niebezpieczna. Otaczająca aura potęguje grozę. Raul decyduje się na działania, o które by się w życiu nie podejrzewał. Niestety, musi działaś sam. Chcąc być lojalnym obywatelem znalezione miliony oddał policji. To był jego największy błąd, który zaważył na jego i nie tylko jego, dalszym życiu.
Akcja toczy się również w 2018 roku. Dwadzieścia siedem lat po wybuch wulkanu Hudson i wydarzeniach, które nadal nie dają Raulowi o sobie zapomnieć".

"Historia niesamowicie wciągająca, emocjonalna. Zawłaszcza. Do pochłonięcia w kilka godzin. Nie da się odłożyć. Chapeau Piotr Jarco. Jak zwykle, tłumaczenie rewelacyjne. CZYTAJCIE!"

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/szary-okup/opinia/78279127

Cristian Perfumo1_edited.jpg

Cristian Perfumo

 

Cristian Perfumo jest autorem thrillerów osadzonych w argentyńskiej Patagonii – miejscu, w którym się urodził i wychował. Jego pierwsza powieść inspirowana prawdziwą historią, „Zatopiony sekret” (El secreto sumergido) (2011), doczekała się ośmiu wydań oraz tysięcy egzemplarzy sprzedanych na całym świecie.

 

W 2014 roku opublikował „Gdzie pochowałem Fabianę Orquerę” (Dónde enterré a Fabiana Orquera), której wydanie wznawiane było kilkukrotnie. W lipcu 2015 roku została ona siódmą najlepiej sprzedającą się książką na Amazonie w Hiszpanii i dziesiątą w Meksyku.

Jego trzecia powieść, „Łowca oszustów” (Cazador de farsantes) (2015), to kolejny mroźny i wietrzny thriller. „Kolekcjoner strzał” (El coleccionista de flechas) (2017) zdobył Nagrodę Literacką Amazon, pokonując tym samym ponad 1800 tytułów autorów z 39 krajów. Zostanie ona także wkrótce sfilmowana.

 

Szary okup” (Rescate Gris) (2018) był finalistą konkursu Premio Clarín de Novela 2018, jednego z najważniejszych wydarzeń literackich w Ameryce Łacińskiej, a następnie został opublikowany przez wydawnictwo Suma de Letras.

 

W 2020 roku Cristian Perfumo wydał „Złodziei z Entrevientos” (Los Ladrones de Entrevientos), opowieść o napadzie na kopalnię złota. Książka ta uznawana jest przez krytyków za patagoński odpowiednik „Domu z papieru”.

 

Niedawno ukazały się również „Zbrodnie na lodowcu” (Los crimenes del glaciar) (2021) oraz „Kości Sary” (Los huesos de Sara) (2022).

Jego książki doczekały się tłumaczeń na język angielski i francuski, wydań w formie audiobooków oraz wersji w alfabecie Braille'a. Cristian spędził kilka lat w Australii, obecnie mieszka w Barcelonie.

bottom of page